آموزش کامل نصب و راهاندازی انواع دوربین مداربسته

در واقع بعد از نصب دوربین در محل و متناسب با مدل دوربین یا به صورت دستی و یا با استفاده از موتور داخلی دوربین، میزان بزرگنمایی و زاویه دید دوربین تنظیم می سایت hikvision-pro-cctv شود. بعد از نصب کامل کابلها و آداپتورها نوبت به تنظیمات دستگاه ضبط میرسد. تنظیم شفافیت و فوکوس دوربین ها، تنظیمات مربوط به ضبط تصاویر دوربینها بر روی NVR و تنظیم زاویه دید دوربینها برخی از مواردی هستند که در این قسمت از کار انجام میشوند. در برخی مواقع به دلیل مشخص نبودن زاویه دید این دوربین ها، بار روانی آن در محیط بسیار بیشتر از دوربین بالت می باشد. در برخی از مدل ها شما توانایی متصل کردن دائم به برق شهری و نظارت ۲۴ ساعته را دارید . ازاینرو ما در ادامه نحوه کابلکشی هر نوع را بیان خواهیم کرد. بر اساس نحوه اتصال : دوربین ها با توجه به روش اتصال به دستگاه ضبط تصاویر دوربین به دو دسته تقسیم می شوند که در دسته اول دوربین ها توسط کابل به دستگاه متصل شده و به آن ها دوربین آنالوگ می گویند و در نوع دوم دوربین ها توسط اینترنت و از طریق WIFI به دستگاه متصل می شوند که به آن ها دوربین IP یا دوربین تحت شبکه می گویند.

اما واژه دوربین مخفی در فروشگاه اینترنتی اسمارت سکرت معنای دیگری دارد. در حال حاضر با پیشرفت هایی که در دنیای علم و تکنولوژی روی داده است می توان دوربین های مدار بسته ای با اندازه های بسیار کوچک نیز تولید کرد اما انتخاب اندازه دوربین مدار بسته به محلی که دوربین مدار بسته قرار است در آن نصب شود، بستگی دارد. اندازه گیری ولتاژ خروجی POE با تستر دوربین مدار بسته حرفه ای کاری آسان و سهل است . که در سایت اسمارت سکرت ، با تخفیف ها و قیمت های ارزان تری موجود می باشد. به طور معمول برای تهیه یک سیستم نظارتی مداربسته شما نیاز به پرداخت هزینه های زیادی دارید، اما با توجه به قیمت متعادل و مقرون به صرفه دوربین های مداربسته مخفی شما این امکان را دارید تا با تهیه ارزانترین دوربین مداربسته ی موجود در سایت، یک سیستم کامل را پیاده سازی نمایید. دیگر قابلیت مهم این فروشگاه ، سفارش اینترنتی محصول و پرداخت آن در محل می باشد ، خیلی از افراد تمایلی برای انجام خرید های آنلاین ندارند ، دیگر جای هیچ نگرانی نیست ، آنلاین سفارش دهید و در محل پراخت نمایید.

هر چه رزولوشن دوربین بیشتر باشد تصاویر ارائه شده جزئیات با وضوح بالاتری را نشان می دهند. برخی از این مدل دوربین های کوچک دارای قابلیت دید در شب هم می باشند ، توسط این قابلیت شما می توانید هیچ صحنه ای را از دست ندهید ، چه در روشنی روز و چه در تاریکی شب ، همیشه می توانید به فیلمبرداری بپردازید. برخی از این مدل دوربین ها ، سیم کارت خور می باشند ، و شما را بی نیاز از داشتن یک مودم می نمایند . کاری که این استارت آپ ها در فروشگاه های اینترنتی خود انجام می دهند آن است که به میزان قابل توجهی دلال ، واسطه و میانجی را از بازار عرضه تستر دوربین مدار بسته خود حذف می نمایند . این سیستم ها می توانند پروتکل ONVIF را پشتیبانی نمایند تا در صورت وجود دوربین تحت شبکه بتوان به آن دوربین ها نیز سرویس دهی انجام شود.

دومین مزیتی که تهیه نقشه دارد، این است که با دانستن محل قرارگیری دوربینها میتوانید تخمینی برای لوازم و ابزار موردنیاز بزنید. دوربینهای مداربسته HD ،Full HD و Ultra HD برای پروژههای مهم بیشتر استفاده میشوند زیرا کیفیت به دست آمده از این دوربینها بالاتر است. دوربین مدار بسته آنالوگ، یکی از انواع دوربین مدار بسته است که از نظر نوع تکنولوژی به کار رفته با دیگر انواع آن متفاوت است. دوربین های مداربسته از نظر تکنولوژی به دو دسته آنالوگ و IP تقسیم بندی می شوند. این دسته از محصولات فروشگاه اینترنتی اسمارت سکرت با عنوان دوربین مخفی یا همان دوربین مداربسته نامحسوس موجود می باشد. هم چنین این دوربین ها در سایت دیجی کالا نیز موجود می باشد. درسته بازار کساده ولی فروشنده ها هم حوصله مشتری مداری ندارند ظاهراً … با اینکه تصاویر دوربین های مداربسته بصورت سیاه و سفید بود، ولی استقبال زیادی از آن در کشورهای آلمان، امریکا و انگلستان برای سازمانهای دولتی، بانک ها، پمپ بنزین ها، سازمانهای انتظامی و … مهم نیست که چند نوع دوربین مداربسته را انتخاب کنید، دوربینهای مداربسته مزایای زیادی دارند. از حافظه برای ذخیرهسازی Firmware دوربینهای تحت شبکه و همچنین برای ضبط تصاویر در خود دوربین و بدون نیاز به ابزار ذخیرهسازی پشتیبان استفاده میشود.

پکیج دوربین مداربسته کابلی یا ahd .دوربین هایی هستند که توسط کابل اتصال پیدا می کنند. به طور حتم یاد برنامه های تلویزیونی که برای سرگرم کردن مخاطبان برنامه ، با مردم عادی و یا افراد سرشناس شوخی می کنند و پس از به آنها می گویند که این یک دوربین مخفی می باشد. به این تجهیزات دوربین کوچک متصل به موبایل نیز گفته می شود. این دوربین ها که با نام دوربین ورزشی و یا دوربین ماژولار در بازار وجود دارند معمولا در تصویر برداری از لحظات ورزشی و همچنین نصب بر روی ربات های کوچک و تجهیزات کوچک پرنده مانند کوپتر ها مورد استفاده می باشند. امروزه برای بالا بردن امنیت در تمامی اماکن از سیستم های امنیتی استفاده می شود. خرید دستگاه نامناسب برای نیازهای شما واقعاً میتواند تجربه شما را کاهش دهد و سایر کاربردهای دید در شب را محدود کند. دوربین های مداربسته مبتنی بر تجهیزات آنالوگ و دستگاه های مجهز به سیم و کابل معمولاً ارزانتر از سایر دوربینهای تحت شبکه هستند. نصب دوربین های IP آسان تر از دوربین های آنالوگ است. اغلب این دوربین های کوچک سیم کارت خور می باشند و حتی شارژی نیز هستند و گاها دیده شده است که از آنها به عنوان دوربین کوچک مخفی شارژی یا رم خور نیز یاد شده است.

آیا هزینه تهیه همچنین سیستمی برای شما بسیار زیاد می باشد؟ 2. هزینه نصب داکت و لوله فلکسی: موارد مانند این ها نیز, اگر متراژ قابل استفاده آن در نصب دوربین مدار بسته افزایش یابد, هزینه نصیب بیشتر خواهد شد. این دوربین های مداربسته به علت ابعاد قابل توجه ای که دارند کاملا نامحسوس به عنوان یک سیستم مداربسته پیشرفته نیز می توانند ایفای نقش کنند. متخصصان نصب دوربین مدار بسته در رایکانت میتوانند در مورد قیمت دوربین مداربسته برای منزل و خرید سیستم امنیتی منزل شما را راهنمایی کنند. ذخیره سازی در دوربین های مدار بسته به دو شکل اتفاق می افتد.

حتی برخی از این دوربین های کوچک قابلیت تبدیل شدن به هات اسپات را دارند ، یعنی شما می توانید از اینترنت سیم کارت آن استفاده نمایید و سایر دستگاه های خود مانند موبایل ، لپ تاپ ، تبلت و غیره را نیز به آنها متصل کرده و از اینترنت پر سرعت آنها استفاده نمایید. در برخی از مدل ها با استفاده از تکنولوژی های بی سیم مانند WiFi و P۲P امکان انتقال تصویر بر روی تلفن همراه و رایانه درون شبکه داخلی و یا خارج از آن و از طریق اینترنت میسر می باشد که متناسب با نوع نیاز کاربر عرضه می گردند. برخی از این مدل ها بر قابلیت متصل شدن به کلاه کاسکت را نیز دارند ، این دقیقا مناسب آن دسته از علاقه مندان به فیلمبرداری حین موتورسواری و دوچرخه سواری می باشد. به همین جهت معمولا در بسته بندی این محصولات پایه های متعدد جهت نصب بر روی سطوح مختلف مانند کلاه کاسکت، فرمان دوچرخه و موتور، دیوار، شیشه و … D-Link با بیش از سه دهه تجربه شبکه، راه حلهای نظارتی یکپارچه را با محصولات نظارت بر دوربین مداربسته و IP ارائه میدهد. تنوع بیش از حد دوربین پوششی سبب هر چه نامحسوس تر شدن این نوع از سیستم های نظارت تصویری می گردد.

اما توجه داشته باشید که آداپتور این دوربین ها مخصوص می باشد و از هر آداپتوری نمی توان استفاده نمود. به یاد داشته باشید این یک مشاوره کاملا رایگان می باشد. پس در خرید دوربین مخفی کوچک حتما به ابعاد و اندازه ی آن توجه داشته باشید. خرسندیم که گامی هر چند کوچک در راستای بهبود شفافیت و ساماندهی بازار، برداشته ایم. با وجود انواع دوربین مداربسته در بازار، اکنون راه حلهای مختلفی برای هر صنعت وجود دارد. در سال 1817 با کشف عنصر سلنیوم و فتوالکتریک توسط شیمیدان سوئدی جانز برزلیوس بر این باور رسیده اند که سلنیوم وقتی در معرض نور قرار می گیرد، جریان الکتریکی بستگی به شدت نور دارد.

این دوربین های کوچک دارای ارتباط وای فای می باشند . غالب این دوربین های کوچک وای فای دار هستند . سوال : از کجا دوربین کوچک مخفی بخریم ؟ چرا که میتوان در مواقع لازم به سادگی آنها را از دید عموم مخفی و به طور نامحسوس (در چهار چوب قانون) بر امور نظارت نمود. برای اطلاع از راهنمای کامل خرید قسطی از اسمارت سکرت بر روی این لینک کلیک نمایید. در حقیقت این نوع دوربین ها بیشتر جنبه نظارتی – حفاظتی و امنیتی دارند. لنز موتورایز امکان مانور بیشتری در اختیار کاربر قرار می دهد در نتیجه قیمت این نوع از دوربین ها طبیعتا بیشتر خواهد بود.

علت این نام گذاری به این خاطر می باشد که این دوربین ها دارای ابعاد بسیار کوچکی هستند، و خروجی تصویر این دوربین ها را در موبایل نیز مشاهده نمود و به نظارت و کنترل از طریق گوشی همراه پرداخت. توجه داشته باشید که در برخی از دوربین های مدار بسته تامین برق توسط آداپتور صورت می گیرد که این آداپتور در کنار محل نصب دوربین در جعبه ای قرار گرفته است. برخی از آنها بصورت بیسیم می باشند و شما را از معضل کابل کشی بی نیاز می کنند . دوربین های IP همگی دوربین های دیجیتالی هستند که می توانند سیگنال ها را از طریق کابل ارسال کنند تا در شبکه ذخیره شوند. فعالیت در این شغل به دو بخش فروش و نصب تقسیم می شود. مورد دیگر گارانتی خدمات پس از فروش ویژه اسمارت سکرت می باشد ، شما تا ۵ سال پس از خرید دوربین فیلمبرداری مخفی ، می توانید از این گارانتی ویژه استفاده نمایید. که دوربین های مداربسته کابلی از فروش بالاییی برخوردار هستند.و روز به روز نسل جدیدی از این دوربین مداربسته را شاهد هستیم.که در بازار ایران وارد می شوند.و بخشی از این نوع بصورت ممتاژ داخل ایران تهیه می شوند.

این دوربین ها قابلیت متصل شدن به موبایل را دارند و از این دسته از دوربین های کوچک ، برای ماشین نیز می توان استفاده کرد. قیمت های این دسته از دوربین ها متفاوت می باشد ، در فروشگاه اینترنتی اسمارت سکرت ، برخی از محصولات در کیفیت های مختلف موجود می باشد ، به عنوان مثال پریز دوربین دار یک محصول متغیر می باشد ، این محصول دارای دو کیفیت متفاوت ، و دارای رنگ های متفاوت و سفارشی می باشد. در برخی از مدل های این محصولات ، شما می توانید از وای فای و سیستم بی سیم نیز استفاده نمایید .

به طور مثال پشتیبانی از دوربین هایی با رزولوشن بسیار بالا و اشتراک تصاویر با چند دیوایس قابلیت هایی است که در انحصار سیستم های آی پی قرار دارد. نکته مهم این است که این دوربین ها ، جاسوسی نمی باشند ، متاسفانه بارها مشاهده شده است که در سایت های مختلف از این دستگاه ها به عنوان دوربین کوچک جاسوسی یاد کرده اند که کاملا اشتباه است . در سویی دیگر اگر می خواهید دوربین مخفی نصب کنید باید از دوربین های کوچک تر استفاده کنید و محل نصب را به گونه ای انتخاب کنید تا دوربین جلوی دید افراد نباشد. همچنین در مجاورت فضاهای ورودی نصب میشوند تا ورود و خروج افراد را ضبط کنند. دوربین مداربسته آنالوگ از تکنولوژی های قدیمی برای ضبط تصاویر و صوت استفاده می کنند. 3- سیستم مدار بسته ی قدیمی ترین تکنولوژی HD که به واسطهی شرکت ها یک ویژن ارائه میشود. تکنولوژی و قابلیت های هوشمند نیز عاملی تعیین کننده در قیمت دوربین مداربسته هستند. سامسونگ جزء تولیدکنندگان مطرح در حوزه دوربین های مداربسته و سیستم امنیتی است و با داشتن قدرت بالا در دنیای محصولات دیجیتال و هوشمند از محبوبیت بالایی در میان کاربران برخوردار است.