مراحل نصب دوربین مدار بسته به صورت گام به گام

فراهم کردن تغذیه مناسب دوربین مداربسته: اغلب دوربین های مداربسته با12V DC کار می کنند، اگر دوربین مورد نظر از قابلیت POE پشتیبانی می کند، می توان بدون نیاز به کابل کشی تغذیه و آداپتور، تغذیه آن را از طریق سوئیچ POE تامین کرد. اگر شما فکر میکنید که مراحل نصب دوربین مداربسته داهوا سخت میباشد و ممکن است به خوبی آنها را انجام ندهید، میتوانید از فروشگاههای معتبر اقدام به نصب کنید. جالب است بدانید که دوربینهای آنالوگ، اولین نسل دوربینهای مدار بسته و رایجترین آنها محسوب میشوند. زیرا نصب دوربین مداربسته داهوا بسیار حساس است و اگر به درستی انجام نشود، تصاویر خوبی را نمیتوان از دوربین مدار بسته دریافت کرد. این دوربین ها می توانند تصاویر رنگی را در شرایط بسیار کم نور جمع کنند. هنگامی که شما نصب دوربین مداربسته داهوا به دستگاه ضبط کننده ویدئویی را انجام دادید، باید تنظیمات آنها را انجام دهید تا دوربینها شروع به کار کنند. همچنین در هنگام نقشه کشی باید به اصول اولیه که در بالاتر گفتیم دقت کنید و آنها را رعایت کنید.

همانطور که اشاره شد در لنز متغیر کاربر برای تغییر فاصله کانونی باید لنز را دستی تغییر میداد و فوکوسکشی میکرد؛ اما در لنز متغیر موتورایز تغییر فاصله کانونی اتوماتیک انجام میشود و کاربر از پشت مانیتور میتواند زوم اپتیکال را انجام دهد بدون اینکه تصویر فلو شود. همچنین توجه داشتهباشید که مهم است که شما سیمها و سوراخهای دوربین را بعد از اینکه آنها را مرتب کردید، بپوشانید. دوربین هایی که در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند از قابلیت های فراوانی برخوردارند، از جمله اینکه می توان با آنها در هر مکانی که باشید حتی از راه دور همه چیز را تحت نظر داشته باشید. برای آنکه یک سیستم امنیتی قوی داشته باشید، باید دوربینهای مناسب داشته باشید و آنها را به خوبی نصب کنید. شرکت شبکه گستر مهر تجارت می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای نصب انواع دوربین مداربسته در اماکن مختلف باشد.

بنابراین در مصارفی که نمی خواهید توجه یا آرامش افراد به خاطر حضور دوربین های مداربسته بر هم بخورد (مثلا در فروشگاه ها، بیمارستان ها، اتاق انتظار مشتریان و …) بهتر است از دوربین های مدار بسته دام استفاده نمایید. به صورت کلی می توان گفت که دوربین ها بر مبنای نوع کابل کشی به دسته های دوربین مداربسته تحت شبکه (IP) و آنالوگ ( بستر کواکسیال ) تقسیم می شوند. جعبه تقسیم برق باعث می شوند دوربین روی یک سطح مسطح و هموار قرار گیرد. دوربین مدار بسته بی سیم از طریق اینترنت به سرور مرکزی متصل می شود. این آموزشگاه علاوه بر دورههای دوربین مدار بسته دورههای متعدد دیگری را برگزار مینماید. زیرا در شرایط مناسب، نصب دوربین مداربسته در مکانی واضح میتواند به لحاظ روانی مانع جلوی اقدامات مجرمانه را بگیرد.

بهتر است در صورت بزرگ بودن پروژه نصب، از شیوه سوم یعنی نوع شبکه بی سیم استفاده کنید. در هنگام خرید دوربین مداربسته به نکاتی نظیر نوع برنامه، نحوه پشتیبانی و محیط میزبان توجه می شود. نصب دوربین مداربسته را نباید یک هزینه اضافی برای مکان های مختلف بدانیم، زیرا تجربه ثابت کرده که با استفاده از دوربین های مداربسته می توان حراست از یک ساختمان یا مجموعه را بسیار راحت و کم هزینه کرد. هزینه نصب دوربین مدار بسته مخفی در منزل به بودجه ما بستگی دارد. با استفاده از دوربین مداربسته به راحتی می توان مشتریان را کنترل کرده تا فردی با قصد سوء نتواند آسیب مالی به صاحب فروشگاه وارد نماید. لازم است کارشناس پروژه با انجام محاسبات توسط نرم افزارهای محاسبهگر هارد، حداقل ظرفیت هارد متناسب با خواسته کارفرما را تعیین، تهیه و بر روی دستگاه نصب نماید. همه این عوامل باعث شدهاند تا سازندههای دوربین مدار بسته آنالوگ، از یک رشته سیم برای به حداقل رساندن این پارازایتها استفاده کنند. انتخاب دستگاه باید به گونهای باشد که حداقل تمامی تعداد دوربینها را پوشش دهد. راز موفقیت شما انتخاب درست برای شروع یادگیری دوره نصب دوربین های مداربسته ،نترس بودن برای شروع کار و انجام اولین پروژه است.

این دوربین ها از نور مادون قرمز استفاده نمی کنند ولی در شرایط مختلف نور و تاریکی تصاویر با کیفیتی ضبط می کنند. هستند و حتی می توانند بدون نیاز به دستگاه ذخیره ساز تصاویر را در بستر انتقال تصویر انتقال دهند، برخی از این دوربین ها، دارای رم داخلی (Micro SD Card) هستند که می توانند تصاویر را بدون نیاز به دستگاه ذخیره ساز در این رم ذخیره کنند اگر چه فضای این رم محدود هست و در هر دوربینی متفاوت است اما نصب دوربین مداربسته تحت شبکه را اهمیت می بخشد. با توجه به اهمیت این مرحله، بهتر است مراحل نصب و تنظیمات سیستم مداربسته توسط یک شخص متخصص که به عنوان ” نصاب ” شناخته می شود، انجام شود. معمولا در ادارات اسناد و پرونده های بسیار مهمی وجود داشته و همین موضوع باعث شده تا امنیت ادارات نیز اهمیت بسیار زیادی پیدا کند. این موضوع بر هیچکس پوشیده نیست و نمی توان آن را کتمان کرد. قدرت تصویر برداری آن ها در شب به گونه ای است که می توانند از فاصله 183 متری شخص را تشخیص دهند. تصاویر دوربینهای دیجیتال همچنین فاقد نویز هستند و چنانچه کابل دستگاه به مشکل بخورد تصویر تا رفع مشکل قطع خواهد شد، در حالی که کابل کواکسیال یک دوربین آنالوگ حتی در صورت زخمی شدن هم تصاویر را با نویز دریافت میکند.

البته دوربینهای داهوا مدلهای بی سیم هم دارند که این مرحله از نصب را نیاز نیست انجام دهند. البته با در نظر گرفتن ویژگی های دوربین های یونی آرک و نصب آسان انتظار می رود که در مدت زمان کمی هدف شرکت یونی ویو (تسخیر بازار) تحقق یابد. البته این موضوع را نیز باید مد نظر داشته باشیم که استفاده از دوربین های مداربسته باکیفیت مانند دوربین هایک ویژن می تواند کمک بیشتری به افراد در هنگام وقوع جرم هایی مانند دزدی بکند. صرف نظر از قابلیت دید در شب و یا نوع لنز یا نوع امواج به کلیه دوربینهای سقفی گنبدی شکل دوربین دام گفته میشود. دوربین های مدار بسته از نظر شکل ظاهری متفاوت اند، دوربین مدار بسته بولت، دام ، اسپید دام، چشم ماهی، پین هول، حرارتی، روز و شب، دید در شب برخی از انواع دوربین بر اساس شکل ظاهری هستند. در این مقاله، اطلاعات جامعی در خصوص نصب دوربین مداربسته تحت شبکه را ارائه خواهیم داد.

همچنان باید نمایشگر را به دستگاه ضبط کننده ویدئویی نصب کنید و تصاویر دوربینها را در آن مشاهده کنید. اکثر این دوربینها از لنزهایی wide ا فاصله کانونی کوچک (۳٫۶ یا ۴ میلیمتر) برخوردارند و هنگامی که در گوشهای از اتاق نصب شوند، به خوبی تمام فضای اتاق را تحت پوشش قرار میدهند. قدم اول در نصب دوربین مداربسته انتخاب نوع آن است. در واقع انتخاب محل یکی از مهمترین مرحله های نصب دوربین های مداربسته به شمار می رود، اگر در این مورد توجه خاصی انجام نشود، حتی با دوربین های خاص نیز نمیتوان بازدهی مناسب را دریافت کرد. در این مرحله از نصب دوربین مداربسته تحت شبکه، نوبت به اضافه کردن دوربین ها بر روی دستگاه ذخیره ساز(DVR و NVR) است که معمولا به صورت دستی (Manual add) و یا از طریق جست و جو خودکار (Automatic Search) انجام می شود. مراحل نصب دوربین مداربسته تحت شبکه نسبت به دوربین بستر آنالوگ، از پیچیدگی بیشتری برخوردار است. دستگاه های DVR برق دوربین را تامین نمی کنند و هر دوربین باید مستقیما به یک دستگاه ضبط کننده متصل شود.

همانطور که در این مقاله شرح مختصری از نصب دوربین مداربسته تحت شبکه را شرح دادیم، فرآیند نصب یکی از مراحل مهم به منظور دریافت تصاویر بدون وقفه و با وضوح بالاست، چرا که اگر این مراحل طبق اصول، استاندارد ها و متناسب با نوع محصول انجام نشود، شاهد اختلالاتی در فرآیند نظارت تصویری و کنترل محیط پیرامون خود خواهیم. این دوربینها به علت کیفیت تقریبا پایین خود، جایگاه خود را به دوربینهایی با تکنولوژی جدیدتر داده اند که در ادامه در مورد آنها توضیح خواهیم داد. توصیه میکنیم در تهیه تجهیزات دقت و توجه خاصی به خرج داده و تا حد امکان آنها را از بهترین مدلها و برندها تهیه کنید. بعد از آنکه شما دوربین مداربسته داهوا را در بهترین مکان قرار دادید، باید از طریق کابلها و فیشهای مخصوص خود، آن را به دستگاه ضبط کننده ویدئویی وصل کنید. دوربین های مدار بسته از نظر لنز به سه دسته لنز ثابت، لنز متغیر با تنظیم دستی و لنز متغیر خودکار دسته بندی می شوند. بنابراین اگر قابلیت های پیشرفته و کیفیت تصویر بالا در الویت های شما قرار ندارند، این دسته از دوربین ها گزینه مقرون به صرفه ای برایتان نخواهند بود.

با نصب دوربین مداربسته در بخش های مختلف یک اداره، به راحتی می توان امنیت قسمت های متفاوت یک اداره را هم زمانی که اداره باز است و هم در زمان غیر اداری و تعطیلی ادارات، کنترل کرد. از زمانی که دوربین مداربسته وارد بازار شده، ادارات بسیار زیادی از آن استقبال کرده اند و این موضوع باعث شده تا راحت تر و ارزان تر از سایر روش ها بتوانند امنیت یک اداره را تامین نمایند. ما در ادامه این متن مراحل نصب دوربین مدار بسته را معرفی میکنیم. به گزارش ایسنا،بنابراعلام آموزشگاه فنی پارس، امروزه نصب دوربین مدار بسته به شدت مورد استقبال قرار گرفته و در بسیاری از مراکز استفاده از آنها به عنوان یک الزام معرفی شده است. برای انجام این مرحله باید از نصب صحیح دوربینها مطمئن بود و بر اساس مدل و برند دوربینها از نرمافزارهای خاص آنها استفاده شود تا بتوان تصاویر آنها را روی یک نمایشگر و یا حتی تلفن همراه هوشمند خود دریافت و ذخیره نمود.

همچنین اگر ابعاد پروژه زیاد باشد، میتوان با استفاده از این نقشه، کار را تقسیم کرد، و در مدت کوتاهتری امورات نصب را انجام داد. دوربین اسپید دام به دو نوع دوربین اسپید دام تحت شبکه (IP) و دوربین اسپید دام آنالوگ تقسیم می شود. این دوربین­ها انواع و اقسام مختلفی دارند که بر اساس سیگنال، شکل ظاهری و پوشش دوربین تقسیم ­بندی می­شوند. دوربین اسپید دام به شکل گنبد بوده و دارای موتور حرکتی در داخل قاب خود بوده و اکثرا بر روی پایه نصب می شود. این دوربین ها از جهت نحوه تولید، ساختار فیزیکی، شکل و شمایل ظاهری، نوع کاربرد، محل کاربرد، انتقال تصویر، مشخصات فنی و …

دوربینها و سیم کشی آنها نزدیک عوامل ایجاد کننده نویز مانند آنتن و سایت hikvision-pro-cctv کانال کولر نباشند. زیرا لرزش میتواند تصاویر را تار کند و اگر دوربین در جای خود محکم نباشد، امکان به سرقت رفتن آنها بسیار زیاد است. بهتر است که در فرآیند نصب سیستم نظارت تصویری از یک نصاب حرفه ای کمک بگیریم. شرکت رهاورد نیرو مرجع فروش دوربین مداربسته و همچنین نصب حرفه این مدل دوربین ها است. بنابراین این سیستم دوربین مداربسته، ایده آل برای محیطهای کاری است که نیاز به نظارت شبانهروزی دوربین مداربسته در محیطهای بیرونی با شرایط نوری متفاوت دارند. وضوح تصاویر در دوربین های آنالوگ با تی وی لاین مشخص می شود که به معنی خطوط افقی تصویر می باشد. یکی از بهترین انتخابها برای نظارت ۲۴ ساعته در مناطق و محلهایی مثل فرودگاهها، بنادر و دیگر زیرساختهای حیاتی، استفاده از دوربینهای مادون قرمز و تصویر حرارتی است. دوربین مداربسته هایک ویژن ، دارای یک پردازنده بسیار عالی نیز است. این نوع ساختمان ها شاید بیشترین نیاز به نصب دوربین مداربسته را داشته باشد. در گام سوم شروع به نصب و راه اندازی دوربین مداربسته می کنیم. نوع بدنه دوربین مدار بسته یکی از موراد بسیار مهم است که در هنگام خرید باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید.

چنانچه دستگاه ان وی آر شما از قابلیت PoE پشتیبانی کند می توانید از این دستگاه برای تغذیه دوربین های مداربسته خود استفاده کنید. شما میتوانید دوربینهای خود را از این فروشگاه تهیه کنید و نصابان این فروشگاه، تمام مراحل نصب را برای شما انجام دهند. با نصب دوربین مداربسته در قسمت های مختلف منازل مسکونی، به راحتی می توان همه امور منزل خود را حتی زمانی که فاصله زیادی با خانه دارید، کنترل کنید. ممکن است به دلیل مشغله کاری نیاز باشد مدت زمان زیادی در خانه حضور نداشته باشید، این موضوع از نظر امنیتی کمی نگران کننده است، زیرا خواسته یا ناخواسته افراد زیادی دیر یا زود از این موضوع باخبر می شوند. راه اندازی دستگاه ذخیره ساز : اغلب دستگاه های ذخیره ساز با 12V DC کار می کنند، پس از روشن کردن دستگاه و اتصال به مانیتور یا لپ تاپ و یا کامپیوتر، نیاز اعمال به تنظیمات اولیه چون : تعریف رمز اولیه، تنظیم ایمیل، تنظیمات ساعت و تاریخ و شبکه و سایر تنظیمات مورد نظر است . حال افرادی که قصد دارند زندگی سالمی داشته باشند و از راه حلال امرار معاش کنند، ممکن است از دست افرادی که اینگونه فکر نمی کنند و اقدام به دزدی می کنند، در امان نباشند.