معرفی انواع دوربین مداربسته و DVR (نصب و راه اندازی)

مدل بیسیم آن نیازی به کابل ندارد و به وسیله wifi کار میکند و تصاویر را سریعتر ارسال میکند. قطعا برای نصب هر دوربین مدار بسته آنالوگ یا AHD یا HDtvi یا HDcvi باید دو سر کابل کوکسیال RG59 تصویر ، سوکت BNC نصب کنید. برای این اتصال کافی است یک سر کابل را به نمایشگر و دیگری را به DVR متصل کنید. بنابراین برای اتصال کابل به پورتِ دستگاه، تنها کافی است پیچی که در انتهای فیش وجود دارد را بچرخانید تا کابل به درگاه ورودی DVR متصل شود. ✅ اگر خانه شما وسعت زیادی ندارد و به دنبال یک سیستم امنیتی جمع و جور هستید، پک های مخصوص این سیستم ها وجود دارد که 2 یا 3 دوربین وجود دارد و یک دستگاه DVR که ظرفیت ذخیره سازی آن، بین دو تا سه هفته است. بنابراین بهتر است قبل از خرید یک دوربین مداربسته خاص، رزولوشن دوربین مدار بسته را با فضای ذخیره سازی و زمان تهیه نسخه پشتیبان محاسبه کرد. اوایل اردیبهشتماه امسال بود که فیلمی در فضای مجازی منتشر شد. آنها برای نظارت در فضای باز از راه دور ایده آل هستند. پایههای نیم دایرهای شکل، زاویه دید دوربین را مخفی میکنند؛ از این رو سارقان نمی توانند زاویه مناسب برای دور ماندن از دید دوربین را تشخیص دهند.

در اصل یک دوربین IP مانند یک کامپیوتر کوچک است که می توان آن را در هر نقطه از شبکه قرار داد و در هر زمان از راه دور به آن دسترسی داشت. موردی که این لنز را از سایر لنزها متمایز کرده است، دارا بودن دو فاصله کانونی و قابلیت زوم خودکار، از راه دور است. امروزه آموزشگاه نصب دوربین مدار بسته بسیار است، ها بسیاری از این مراکز دوره های آموزشی نصب دوربین مدار بسته را در تهران و دیگر شهرستان ها برگزار می کنند. همچنین متقاضیان می توانند مراحل نصب دوربین مدار بسته را از طریق مراجعه به قسمت آموزشی سایت مشاهده کرده و در صورت بروز هرگونه مشکل مشاوره دریافت کنند.

برای سیم کشی دوربین از کابل به میزان مناسب استفاده کنید. پیشنهاد می شود با زون بندی بین دوربین های اسپیددام و ایجاد حساسیت بین زون ها تا حد زیادی، میزان خطا و سوژه از دست رفته را به حداقل برسانید . CVI تا حدود بسیار بالایی از نظر سیگنال رمز گذاری و دریافت مشابه با رقیب خود یعنی AHD است. دوربین های مداربسته بی سیم، دیسک فشرده ای را ارسال می کنند که برای دریافت آنها باید آن دیسک به روی سیستم کامپیوتر شما نصب شده باشد. با استفاده از یک آداپتور برقی می توان دوربین مداربسته را به پریز برق معمولی دیواری متصل کرد و از آن برق دریافت کرد. بنابراین مناسب برای مکان هایی با کاربری خاص هستند و در کاربرد های معمولی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. و اگر در خارج از محیط نصب شوند باید در نوع خاصی از پوشش محافظ قرار گیرند.

اما میدانستم سرقت از مغازههای میوهفروشی سخت است و ناگهان فکر سرقت از باغها به سرم زد. این نوع دوربینها را میتوان به طور مخفیانه در مناطق محرمانه نصب کرد تا ویدیوهای مناسبی از نحوهی انجام یک سرقت یا جنایت را ضبط کنند. نصب اشتباه دوربین می توانید مشکلاتی را در نحوه ضبط تصاویر از قبیل نویز و غیره ایجاد کند. در کلاس آموزش نصب دوربین مدار بسته استانداردهای کابل کشی و نحوه انجام آن به طور کامل آموزش داده می شود. در فیلم زیر نحوه اضافه کردن یک دوربین IP را به دستگاه NVR نشان داده ایم. که فیلم ­های امنیتی را در صورت نیاز کاربر به آن انتقال داده و ذخیره می­کنند. دستگاه NVR تصاویر را دریافت نموده و پس از فشرده سازی ذخیره می کند. با توجه به نوع و قیمت دوربین مداربسته برد و پوشش دهی برای دریافت سیگنالها توسط دوربین ها متفاوت است.

استفاده از هر نوع لنز دلخواه در این دوربین های مدار بسته، زاویه دید گسترده در اختیار کاربران قرار می دهد. گفته شد را فراموش نکنید؛ طوری دوربین ها را کار بگذارید که هر دوربین در تیررس دوربین دیگر قرار داشته باشد تا اگر سارق قصد خرابکاری دوربین را داشته باشد، غافلگیر شده و تصویر آن ضبط شود. با توجه به ویژگی های گسترده و تکنولوژی هایی که در این دوربین ها در حال استفاده است، هر روزه شاهد افزایش کیفیت تصاویر ضبط شده در محیط های تاریک هستیم. نور یکی از مهمترین و بزرگترین پدیدههای طبیعی است، نهتنها برای حیات در این سیاره، بلکه برای پیشرفت فنی و نبوغ ذهن انسان در تمامکارها بسیار مهم است: عکاسی، فیلمبرداری، تلویزیون، و منابع چندرسانهای. با استفاده از کابل های RG که در دو سر آنها از فیش های BNC استفاده شده است، این کار صورت می پذیرد.

بنابراین با توجه به نیازهای ساختمان نقشه نصب دوربین مدار بسته را طراحی و محل نصب دوربین ها را مشخص کنید. این سوال یکی از رایج ترین سوالات افرادی است که قصد آموزش نصب دوربین مدار بسته را دارند. خرید دوربین مداربسته به عنوان یکی از تمهیدات مهم برای حفظ امنیت ما رفته رفته به شکل یک کالای ضروری درآمده است. ما در شرکت آریاهوشمند همواره پاسخگوی شما عزیزان هستیم، سوالات خود را با ما در میان گذارید … برای اینکه این آموزش کامل تر باشد ما از سوییچ POE هم استفاده میکنیم تا در صورتی که در پروژه شما بیش از یک دوربین بود، به مشکل نخورید. در این مراکز از ابزارهای نظارتی دیگری هم همچون گیت فروشگاهی یا به اصطلاح دزدگیر لباس استفاده میشود که کاستی های سیستم نظارت تصویری را برطرف میسازد. سیستم های آنالوگ و دیجیتال کاملا متفاوت عمل می کنند اما شبکه های دوربین مداربسته مدرن از نرم افزار و سخت افزار تبدیل برای تبدیل آنالوگ به دیجیتال استفاده می کنند.

در دوربینهای IP، بر خلاف دوربینهای آنالوگ که برای ضبط تصاویر از دستگاه DVR استفاده میشود، از دستگاه NVR به عنوان دستگاه ضبط تصاویر استفاده میشود که باعث ایجاد ارتباط شبکهای میشود و همچنین دادههای دوربینهای IP را ذخیره میکند. دوربین های مداربسته HD می توانند با سرعت فریم بالا و با کیفیت HD ضبط کنند که در مقایسه با سایر دوربین های مداربسته وضوح بالاتری دارد. در صورتی که آی پی ها به شکل بالا هم رنج نبودند، شما میتوانید نحوه هم رنجی را از فیلم زیر به سادگی یاد بگیرید. در ساختار سیستمی دوربین مدار بسته تحت شبکه ، تجهیزات پسیو شبکه بیشتری به نسبت دوربین های آنالوگ احتیاج است، برای راه اندازی این دوربین ها نیاز به سوئیچ شبکه برای برقراری ارتباط بین دوربین ها و سیستم های اتصالی است هم چنین در صورتی که قصد داشته باشید به صورت آنلاین و از طریق اینترنت محل کار و زندگی خود را مشاهده کنید همانند دوربین های آنالوگ نیاز به یک مودم روتر دارید. علاوه بر این ، همراه با این محصول ۳ پیچ و رول پلاک نیز ارسال می شود که شما را از خرید هر گونه تجهیزات اضافی برای نصب ماکت دوربین بی نیاز می سازد.

روش نصب دوربین مداربسته تحت شبکه با آنالوگ متفاوت است چرا که در این روش دوربین ها مستقیما به دستگاه ضبط متصل نمی شوند بلکه باید هر یک از دوربین ها از طریق کابل شبکه به سوییچ وصل شوند. در صورتی که دوربین یوزر نیم و پسورد ورودی داشته باشد باید آنرا وارد کنیم تا به آن وصل شویم. همه دوربین های مداربسته بی سیم، دارای یک آی پی مجزا هستند که با وارد کردن آنها در مرورگر، می توانید به تصاویر آنها دسترسی پیدا کنید، بنابراین علاوه بر حفظ این آی پی، باید از افشاء شدن آن نیز جلوگیری کنید. این موضوع باعث شده تا با تمام فوت و فن آشنا شوید و با تمام اشکالات کار آشنا شوید و بدون استرس وارد بازار کار نصب دوربین مدار بسته شوید. تنها در برخی از تنظیمات و جزئیات نصب این دوربین ها متفاوت است که در دوره های آموزشی نصب دوربین مدار بسته به طور کامل تفاوت دوربین مدار بسته آنالوگ و تحت شبکه و مراحل و نکات نصب هر یک به طور کامل آموزش داده می شود. کیفیت دوره، آموزش عملی نصب دوربین مدار بسته، جامع و کامل بودن سرفصل های آموزشی، اعتبار آموزشگاه برخی از مهم ترین موضوعاتی است که پیش از ثبت نام دوره آموزش دوربین مدار بسته بایستی مورد توجه قرار گیرد.

نصب این دوربین ها نیاز به تجهیزات و سرمایه بالایی ندارد، آموزش نصب دوربین مدار بسته نیز سخت نبوده و در صورت شرکت در یک دوره نصب دوربین مدار بسته فنی حرفه ای می توانید در مدت زمانی کوتاه با مراحل نصب دوربین مدار بسته آشنا شوید و با تمرین و تکرار برای ورود به بازار کار آماده شوید. با شرکت در پکیج آموزش نصب دوربین مدار بسته در آموزشگاه فنی پارس به صورت عملی نصب این دوربین ها را یاد خواهید گرفت. تنها کافیست با طریقه نصب انواع دوربین مدار بسته آنالوگ و تحت شبکه آشنا باشید. دوربین wifi یکی از انواع دوربین های IP می باشد که راه اندازی ساده ای دارد. البته یکی دیگر از روش های راه اندازی دوربین های مداربسته، اتصال آن به برق پریز هاست. اساسا وظیفه برق رسانی بر عهده کابل هاست که با کمک پاور مرکزی به دوربین ها برق رسانی میشود. در ابتدا مانند شکل زیر همه دوربین ها و دستگاه NVR را با کابل شبکه به سوییچ وصل کنید.

با توجه به بازار کار و فرصت های شغلی بسیار پیش رو نصاب دوربین مدار بسته، ثبت نام در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته فنی حرفه ای می تواند فرصت های شغلی بسیاری را برای شما ایجاد کند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم بازار کار نصب دوربین مدار بسته در حال حاضر بسیار خوب بوده و در آینده نیز پیش بینی می شود بازار کار این شغل بهتر شود. همانطور که دانستید، باید پیش از انجام سیم کشی، یک نقشه راه مناسب برای آن طراحی کنید تا به کمترین میزان از سیم استفاده شود، زیرا هر چه سیم ها از حد استاندارد خود طولانی تر شوند، سیگنال های آنان ضعیف تر میشود. 3- با توجه به نقشه نوع دوربین مدار بسته و تعداد آن را انتخاب کنید.

در مرحله آخر نصب دوربین مداربسته باید چک کنید که تمام دستگاه ها؛ دوربین ها، DVR و نمایشگر شما به منبع تغذیه متصل باشند و کابل و فیش ها نیز بخوبی سایت hikvision-pro-cctv اتصال یافته باشند. DVR مخفف Digital Video Recorder است ، در حالی که NVR مخفف Network Video Recorder است. حالا روی مانیتور ، وارد منوهای دستگاه NVR می شویم و دوربین خودمان را با آی پی بالا Add می کنیم. دوربینهای مداربسته HD کیفیت تصویر بینظیری را ارائه میدهند که تصاویری با وضوح بالا ارائه میدهند. بهتر است قبل از انتخاب دوربین مدار بسته داهوا یکی از کارشناسان دیاکالا جهت مشاوره و ارائه بهترین طرح , از محل اجرا بازدید به عمل آورد و با توجه به نیاز های شما و امکانات مورد نظر شما ,کار آمد ترین سیستم دوربین مداربسته داهوا برای منزل انتخاب شود. دستگاه DVR یکی از تجهیزات سیستم های مداربسته است که انتخاب مارک با کیفیت برای آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

البته قیمت مربوط به این مدل از دوربین مداربسته بسیار گران تر از دیگر مدل های دوربین مداربسته می باشد. بدیهی است که دوربین های مدار بسته ای با کیفیت ساخت و ضریب نفوذ های بالاتر به مراتب گران تر از دوربین های مدار بسته معمولی هستند اما طول عمر بالاتر و هزینه نگهداری کمتری دارند و در ضمن ارزش خرید بیشتری نیز دارند. در ضمن این آداپتور برق به همراه خود دوربین مداربسته ای که خریداری کرده اید، وجود دارد و نیازی به خرید جداگانه نیست. دوربینهای C-Mount معمولاً حجیم هستند، بنابراین مانند دوربینهای گلوله ای به عنوان یک بازدارنده قابل مشاهده در فعالیتهای جنایی عمل میکنند. این دوربین ها تصاویر را از طریق اینترنت به اشتراک می گذارند، بنابراین تصاویر دوربین های مداربسته به راحتی قابل دسترسی هستند. بطوریکه تصاویر را به کدهای 0 و 1 تبدیل میکنند و آن را به سمت دستگاه NVR از طریق کابل شبکه یا اینترنت ارسال میکنند.