معرفی انواع لنز دوربین مداربسته

با خرید دوربین وایرلس می توانید حجم بیشتری از اطلاعات را با سرعت و کیفیت بالا ارسال نمایید. تکنولوژی آنالوگ HD که به نام توربو اچ دی (Turbo HD) نیز شناخته می شود به سرعت توانست خلاء بازار دوربین مدار بسته را پر کند. در واقع در برخی مناطق برق شهری با افزایش یا کاهش ولتاژ در بعضی زمانها مواجه می شود این افزایش یا کاهش حتی در میزان کم می تواند به دستگاهی مانند هارد دیسک دستگاه ضبط کننده شما از طریق کاهش یا افزایش سرعت آن آسیب وارد سازد. راه دوم نصب دوربین های مداربسته بدون DVR: خرید دوربین های مداربسته P2P که این نوع دوربین های مداربسته فقط نیاز به اتصال کابل شبکه و مودم می باشد، تصاویر ضبط شده در کارت حافظه دوربین مداربسته ذخیره می گردد، برای مشاهده تصاویر،نیاز به نصب دوربین مداربسته روی گوشی می باشد.از طریق گوشی خود میتوانید تصاویر را به صورت زنده در هرمکانی مشاهده نمایید.البته باید توجه کنید که وقتی تصاویر از طریق اینترنت یا مودم در بسر WAN قرار میگیرد از امینت آن کاسته می شود در خرید نوع دوربین مداربسته از مشاوره تخصصی فرادید بهره مند شوید.

پس از اتصال کابل ها وقتی صفحه NVR بالا آمد برای نمایش تصاویر دوربین لازم است وارد منوی start شوید و از انجا به بخش تنظیمات بروید و از قسمت مدیریت دوربین ، دوربین مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای نصب دوربین مداربسته روی گوشی ابتدا باید دستگاه DVR را به pc کامپیوتر متصل کنید که این اتصال میتواند از طریق کابل hdmi یا کابل VGA صورت گیرد. تغییرات را ذخیره کرده و مودم را یکبار ریست کنید در مرحله بعد دستگاه dvr را که قبلا به مانیتور وصل کرده اید را جدا کرده و ازطریق کابل LAN به مودم متصل کنید. برای افزایش راندمان عملکردی دوربین مدار بسته، از دوربینی استفاده کنید که حداکثر مقاومت را در برابر هوامل خارجی داشته باشد.

تامین ایمنی اماکن مختلف همچون پارکینگ، انباری و ادارات سبب شده درخواست سیستم نظارت تصویری روز به روز افزایش یابد. تصویر برداری حرارتی موجب می شود که کیفیت تصاویر در شب نیز همانند روز از کیفیت بالایی برخوردار باشد. بهترین راه برای امنیت منازل مسکونی و ادارات و محیط های باز نصب دوربین های مداربسته است چون همانند یک ناظر و شاهد هستند و سبب پیش گیری از جرم و نفوذ به مکان ها میگردد.دروبین های مداربسته اشکال مختلی از جلمه بولت،باکس،دام، اسپید دام در دو نوع آنالوگ و تحت شبکه در بازار موجود است.دوربین های آنالوگ با کابل کواکسیال به دستگاه ضبط کننده یا همان DVR متصل می شوند.دوربین های مداربسته بی سیم یا تحت شبکه یا IP از جمله دوربین های مداربسته ایی هستند که از طریق کابل شبکه به دستگاه NVR DVR/ متصل می شوند.در این مقاله نصب دوربین های مداربسته بدون DVR را به شما شرح می دهیم. از جمله دوربین های ایندورمی توان به دوربین های مداربسته بولت، اسپید دام یا PTZ و از نمونه های اوتدور نیز می توان به دوربین های چشم ماهی، دوربین مداربسته دام و غیره اشاره نمود. از دیگر بهترین مدل های دوربین مداربسته می توان به دوربین های چشم ماهی اشاره کرد که زاویه مربوط به دید این تجهیزات، بسیار گسترده بوده و از کاربرد بالایی برخوردار می باشد.

دوربین های امنیتی مخفی، دوربین های سطح پیشرفته هستند که توسط افراد حرفهای مورد استفاده قرار می گیرند و جزء کوچکترین دوربین های مدار بسته به شمار میروند و تصاویر با کیفیت بالا را ضبط میکنند. در یک مجموعه همانگونه که حفاظت از تجهیزات و وسایل شرکت امری ضروری و بدیهی به شمار می آید، ایجاد حس آرمش و اطمینان خاطر در کارکنان به همان اندازه دارای اهمیت می باشد. امروزه افزایش امنیت در ساختمان یکی از مسایل مهم و ضروری برای مالکان آن ها به شمار می رود. زاویه دید این دوربین ها هم بستگی به لنز داخل آن ها متفاوت است. با توجه به بازه بزرگ لنزها و امکان انتخاب لنز این دوربین ها از بین انواع لنزها این دوربین ها بیشترین انعطاف پذیری را از نظر زاویه دید خواهند داشت. با توجه به دیدگاه های مختلف دوربین ها به گروه های مختلفی تقسیم بندی می شوند. دوربین های مداربسته از نظر تکنولوژی به چند دسته تقسیم میشوند که با توجه به کارایی و تفاوت هایی که دارند نیازمند متخصص نصب دوربین مداربسته هستند.

نصب دوربین مداربسته مخفی بی سیم به علت اندازه کوچیک و نداشتن کابل بسیار آسان می باشد اما برای نصب دوربین های باسیم باید کابل آنرا به طور حرفه ای مخفی کنید سایت hikvision-pro-cctv تا مشخص نباشد. تستر حرفه ای می تواند تصویر مشاهده شده روی تستر دوربین مدار بسته را چرخش دهد . قبل از خرید به مشاوره و راهنمای خرید دوربین مدار بسته هپنا توجه نمایید. شرکت الکامپ از باسابقه ترین تامین کننده های انواع دوربین مداربسته استاندارد بوده که با قیمتی استثنایی و کیفیتی مثال زدنی آمادگی ارائه خدمات حفاظتی و امنیتی را به شما عزیزان دارد و شما میتوانید جهت خرید دوربین مدار بسته به سایت شرکت مراجعه نمایید. همچنین بیشترین مورد استفاده از آنها در عملیات پلیسی و یا برای نظارت بر پرستاران و افرادی­ست که با کودکان سر و کار دارند. کابل دو سر BNC به صورت آماده است البته کیفیت این کابل ها مورد تایید نیست و در بازار تعداد محدودی از آن وجود دارد در صورت امکان حتما از فیش bnc تهیه کنید.

برای راه اندازی دوربین های مداربسته تحت شبکه از طریق دستگاه NVR لازم است که ابتدا دوربین را به سوییچ متصل کرده و سپس از طریق کابل LAN را که همان پورت شبکه است ، دوربین را به دستگاه متصل کرد . کارشناسان واحد فروش با ارائه راهنمایی و مشاوره رایگان شما را تا رسیدن به یک خرید عالی همراهی خواهند کرد. کارشناسان متخصص همواره تاکید دارند نحوه نگهداری و مراقبت از این سیستم های مجهز را بپرسید تا مدت زمان بیشتری بتوانید از این وسایل کارآمد استفاده کنید. بعد از خرید یک دوربین یا پکیج دوربین مداربسته شما قطعا نیاز به نصب دوربین مدار بسته دارید که به صورت تخصصی توسط کارشناسان مربوط انجام می شود. می توانید فیلم آنچه در داخل خانه یا محل مدنظر طی شبانه روز اتفاق می افتد حتی زمانی که در محل کار هستید یا در حال مسافرت ببینید، همچنین شما همیشه قادر خواهید بود طی 24 ساعت شبانه روز و بدون اینکه نیاز به تردد باشد و حتی به خود استرس وارد کنید، وضعیت را بطور مستقیم چک کنید. دوربین امنیتی آنالوگ در میان سایر دوربین های امنیتی ساختار ساده تری دارد و با استفاده از سیستم ضبط ویدیویی دیجیتال DVR ویدیو ها را ذخیره و در شبکه بارگذاری میکند ، از آنجایی که دوربین های مداربسته آنالوگ ویدیوها و تصاویر را در قالبی ضبط میکنند که با حافظه دیجیتال سازگاری ندارد بنابراین نیاز به دستگاه دیگری می باشد تا تصاویر ضبط شده را ذخیره کنند؛ که این وظیفه برعهده ی سیستم DVR است، این دستگاه فیلم های ویدیویی را از فرمت آنالوگ به دیجیتال تبدیل می کند .

پیشنهاد می شود برای جلوگیری از مشکلات احتمالی دیگر مانند نویزهای داخلی دیگر موجود در ساختمان ، از طریق تعبیه یک فیوز جداگانه مستقیما یک کابل جداگانه از کنتور برق به سمت دستگاه UPS بکشید. دستگاه استابلایزر و UPS از طریق تنظیم ولتاژ و قدرت خروجی از این مشکلات احتمالی تا حد زیادی جلوگیری کرده و باعث پایداری بیشتر تجهیزات دوربین مداربسته می شود. اگر یک ضربه مستقیم رعد و برق به دوربین مداربسته و تجهیزات نظارتی شما وارد شود هیچ راهی برای جلوگیری از آسیب دیدن تجهیزات به صورت کامل وجود ندارد. اکثر تولید کنندگان دستگاه ضبط تصاویر مداربسته (DVR) پیشنهاد می کنند که دستگاه را به یک دستگاه UPS یا باتری پشتیبان دارای محافظ نوسانات و رعد و برق متصل نمایید نه تنها فقط برای محافظت از افزایش ولتاژ یا نوسانات بلکه برای زمانهایی که برق می رود یا کاهش ولتاژ اتفاق می افتد.

اما در صورتی که ضربه یا آسیب به صورت غیر مستقیم باشد می توان از طریق راه حل های ساده و مقرون به صرفه میزان آسیب به تجهیزات نظارتی را از طریق سایر نوسانات یا افزایش ولتاژها کاهش داد یا از بین برد. دوربین های بولت ، از جمله دوربین هایی هستند که می توان از آن ها هم برای محیط های سربسته و هم محیط های سرباز استفاده نمود. دستگاه DVR یک سیستم ثبت کننده قوی دیجیتالی می باشد که وظیفه آن ذخیره تصاویر ارسالی از دوربین های مداربسته بر روی حافظه جانبی می باشد. هنگامی که شما از طریق فرم سفارش خود را ثبت میکنید، در کمترین زمان به چندین متخصص و شرکت نصب دوربین مدار بسته دسترسی پیدا میکنید. چگونه دوربین مداربسته مخفی را پیدا کنیم ؟ بیشتر آنها مستقیما روی کارت میکرو اس دی یا هارد دیسک ضبط می کنند ، بنابراین در حالی که نمی توانستیم فیلم پخش زنده را پخش کنیم ، می توانیم با بارگیری حافظه محلی روی دستگاهی مانند رایانه خود ببینیم که چه اتفاقی افتاده است. دستگاه UPS نه تنها باعث پایداری سیستم نظارتی شما می شود و تضمین می کند که در همه زمانها حتی در زمان قطعی برق ، سیستم از مدار خارج نمی شود بلکه در زمانهایی که کاهش یا افزایش ولتاژ رخ می دهد با استفاده از استابلایزر موجود در دستگاه یو پی اس از آسیب های احتمالی به تجهیزات جلوگیری می شود.

اگر دائم دچار مشکل می شوید و یا از آن دسته کاربرانی هستید که می خواهید تنظیمات ساده تری را تجربه نمایید از تکنولوژی آنالوگ HD استفاده نمایید. تمامی دستگاه های جدید از هارد دیسك های SATA پشتیبانی می كنند و شما میتوانید حداقل یكی از این هارد دیسك ها را بر روی دستگاه نصب كنید تا تصاویر ضبط شده بر روی آن ذخیره شود. در صورتی که حفظ امنیت دوربینها نیز دارای اهمیت باشد دوربینها را معمولا طوری نصب میکنند که هر دوربین در دید یک دوربین دیگر قرار گیرد و به وسیله یک دوربین دیگر پشتیبانی شود. به عنوان مثال برچسبی که بر روی لنزی برابر 2.8 میلی متر است به این معنی است که زاویه دید 100 درجه و همچنین عمق دیدی برابر با 8 متر دارا است. به این ترتیب با نصب دوربین مداربسته می تواند هزینه های مربوط به امنیت را کاهش دهد. اما اگر به تعداد کمی دوربین مدار بسته احتیاج دارید، بهتر است از دوربینهای آنالوگ استفاده کنید که هزینه خرید کمتری را به دنبال دارند. هستند استفاده کنید . در گذشته برخی تصور می کردند استفاده از دزدگیر و یا دوربینهای مداربسته فقط برای مشاغل خاص همچون طلافروشی نیاز است اما حال با گسترش زندگی شهری حفظ حریم خصوصی با سختی بسیاری همراه است البته نیاز نیست نگران شد متخصصان توانمندی در شرکت الکامپ حضور دارند که می توانند از بین برندهای معتبر بهترین مدل دوربین مدار بسته را پیشنهاد دهند.

شهروندان عزیز جهت سفارش نصب دوربین در منزل، و مدیران گرامی شرکت ها، سازمان ها و مشاغل جهت برخورداری از خدمات گسترده نصب دوربین مداربسته آریستک می توانند با استفاده از پنل «تماس با مشاوران آریستک» اطلاعات خود را ثبت کنند تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و تاریخ ملاقات را تعیین کنند. فناوری آنالوگ چندین سال است که مورد استفاده قرار میگیرد و اگرچه قدیمیترین فناوری در این زمینه می باشد اما هنوز به طور گسترده توسط اشخاص مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اکثرا این دوربینهای برای بانکها و مراکز مهم و مکانهای بزرگی که مصرف کابل بالایی دارند مورد استفاده قرار میگیرد و کیفیت دوربین نسبتا یالاتری را نسبت به سایر دوربینهای AHD و آنالوگ دارد.

با توجه به گسترش بازار مصرف انواع دوربین مداربسته، حال تنوع بی نظیری برای اماکن مختلف همچون برای کاربری مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی فراهم شده است که در قدم نخست شما می بایست اطلاعات دقیقی درباره لوکیشن محل بدهید. این مدل از دوربینهای مداربسته عموماً با مقاومت بالایی در برابر شرایط گوناگون محیطی طراحی میشوند. ظاهر کوچک و در عین حال کیفیت مناسب این مدل باعث شده است تا این دوربین در فضاهایی مانند آسانسور مورد استفادهی بسیار قرار بگیرد و به همین دلیل به دوربین آسانسوری نیز شهرت پیدا کند. دوربین های مداربسته سیستم های نظارت تصویری هستند که کاربردهای بسیاری در جامعه امروزی که با رشد جمعیت روبرو هستیم، نیاز چشم گیری به امنیت پیدا کرده است. و کلا دوربین های ahd در دو نمونه مختلف مونتاژ داخل و وارداتی در بازار به وفور پیدا می شوند. دوربین مداربسته مخفی در مدلهای سیم دار یا بیسیم در بازار موجود است. دوربین های مداربسته مینیاتوری به دو شکل بیسیم و وابسته به برق هستند اما دوربین های مدرن آنها دارای باتری می باشند و منبع برق احتیاجی ندارند. واحدهای تولیدی معمولاً دوربینهای مداربسته را به شکل آنالوگ DH و PI تولید و عرضه می شوند که هر یک برای شرایط خاصی مناسب بوده و افراد میتوانند متناسب با بودجه از کیفیت خاصی بهره مند شوند.

بعد از انجام اتصالات نصب دوربین مداربسته در مرحله ی بعد باید نرم افزار حاوی اطلاعات راه اندازی دوربین مدار بسته را راه اندازی کنید و وارد پوشه ی IP TOOL شوید و از آنجا setup را انتخاب کرده و نرم افزار ip tool را بر روی pc نصب کنید. البته انتخاب لنز مناسب کار آسانی نیست و نیازمند کمی تجربه خواهد بود. مشتریان می توانستند کیفیت خوب تصاویر دوربین را با پرداخت قیمتی بسیار مقرون به صرفه تجربه کنند. نظاررت بر سیستم ایمنی بوسیله تلفن همراه به شما این امکان را می دهد که در هر مکانی که قرار دارید از محل کار و یا منزل خود باخبر باشید این گونه نظارت میتواند برای صاحبان مشاغل مقرون و به صرفه باشد و نیاز به نیروهای امنیتی را کاهش دهد.