همه چیز درباره دوربین مداربسته از نگاه ایمن موج ثامن

برای ریست کردن دوربینهای مداربسته لازم است که از یک سوزن برای ریست کردن آنها استفاده کنید. ممکن است بسیاری از افراد تصور کنند که به دلیل اتصال به شبکه، کار کردن و نصب این دوربین ها سخت می باشد در صورتی که این تصوری کاملا غلط بوده و تجهیزات این دوربین ها به راحتی و بدون هیچ گونه دردسری نصب می گردند. ممکن است سیم برق دوربین از پریز جدا شده باشد یا ارتباط امن نباشد. در همین حین یکی از حاضران در صحنه زورگیری که درحال فیلمبرداری از دزدان بود با بیان اینکه درحال فیلمبرداری از این صحنه است دزدان را ترسانده و باعث شد آنها بدون سرقت پا به فرار بگذارد.

برای خرید بهترین دوربین مدار بسته، یکی از اصلی ترین مواردی که مشتریان عزیز باید به آن توجه کنند تا بتوانند بهترین دوربین مدار بسته را تهیه نمایند انتخاب به یک شرکت معتبر می باشد. از جمله مواردی که در مورد دوربینهای مداربسته مورد استفاده قرار میگیرد، قابلیت دید در شب است. این نوع از دوربینها دقیقا مانند دوربین مدار بسته اسپید دام است با این تفاوت که قابلیت چرخش 360 درجهای را دارا نیستند. البته لازم است این موضوع را مد نظرقرار دهید که امروزه اغلب دوربینهای تولیدی ترکیبی از امکانات در مدلهای مختلف را دارا هستند و بیش از پیش میتوانند در رفع نیاز کاربران موفق عمل کنند. باید در نظر داشته باشیم که در مواردی یک تیم فنی برای بررسی و حل مشکل نیاز است و این به این دلیل است که در برخی موارد مشکل پیچیدهتر از چیزی است که فکر میکنید.

یکی دیگر از راههای حل تصویر ندادن دوربین مداربسته بازنشانی تنظیمات دوربین به تنظیمات پیشفرض میباشد. برخی دوربین های مداربسته بیسیم تا 160 درجه نیز پوشش دهی دارند. گفته می شود که قیمت دوربین مدار بسته آنالوگ، نیز نسبت به قیمت دوربین مدار بسته دیجیتال به مراتب کمتر است و همین عاملی است که در نهایت سبب می شود بسیاری از شرکت ها، خانه ها، انبارها و… اگر سیستم دوربین مداربسته تحت شبکه دارید سوییچ را برای اطمینان از تأمین برق دوربینها بهوسیله PoE(Power over Ethernet) بررسی و مطمئن شوید که ارتباط برقرار است. هنوز حکم این سارقان زورگیر خشن که در روز روشن اقدام به راهزنی مسلحانه در شهریار کرده بودند، مشخص نیست.

از دوربینهای مداربسته اسپید دام در محیطهایی استفاده میشود که نیاز به زاویه دید بیشتری است. حکم زورگیری در قانون مشخص است اما اینکه پای چوبه دار بروی یا فقط چند سالی در زندان بمانی به انتشار فیلم لحظه سرقت یا اینکه از چه کسی زورگیری کنی بستگی دارد. برای شرایط نصب خاص میتوان پایههای خاص، برای فواصل بسیار کم یا زیاد میتوان از لنزهای خاص یا برای شرایط آب و هوایی خاص کاورهای ضد آب یا کاورهای دید در شب یا کاورهای فن دار استفاده میشود. دو متهم اصلی که در فیلم با چاقو به شاکی حمله کرده بودند در کمتر از یک ماه در مقابل پارک هنرمندان به دار مجازات آویخته شدند.

میتوانید کابلهای مختلف را امتحان کنید. میتوانید با خواندن دفترچه راهنمای آنها راهحل مشکلی را که با آن مواجه شدید پیدا کنید. چک کنید که کابلها دارای گره و یا آسیب نباشند. در این مورد بهتر است که در ابتدا کابلها را بررسی کنید. برخی از مشکلاتی که ممکن است دوربین مداربسته با آن مواجه شود شامل عدم داشتن دید در شب، فقدان ویدیو در شب در حالی که تصویر در روز عالی میباشد و قادر نبودن به پخش ویدیو ضبط شده میباشد.تعدادی روش برای عیبیابی سیستم دوربین مداربسته وجود دارد که با دانستن آنها میتوانید خودتان بدون نیاز به پرداخت هزینه مشکل را حل کنید. در صورت ارتقاء ندادن ممکن است موجب بروز مشکل در دوربین مداربسته شود.

البته برای مواردی دیگر از قبیل نظارت بر کارمندان شرکت، انبار کارخانه ها و هر محیط داخلی دیگری مناسب می باشد. با توجه به ظاهر شبیه به لامپ این دوربین میتوان از دوربین لامپی بصورت دوربین مدار بسته مخفی استفاده نمود و از آنجایی که ظاهری شبیه به لامپ های LED دارد دزد و یا فردی که قصد دزدی یا خرابکاری در محیط مد نظر شما را دارد براحتی متوجه وجود دوربین مداربسته در محیط نمیشود تا با دزدیدن دوربین و تجهیزات رد پای خود را پاک نماید . چند روز بعد کارآگاهان متوجه شدند سارقان از کارت بانکی مالباخته در یک سوپرمارکت خرید کردهاند.

نصب و راه اندازی دوربین های آی پی از دوربین های آنالوگ آسان تر بوده و به دلیل عدم نیاز به سیم کشی، هزینه نصب بسیار کم تری دارند. استفاده از این دوربینها تنها زمانی توصیه میشود که سیستم مداربسته از نوع آنالوگ بوده اما اتصال یک یا چند دوربین بصورت مستقیم به شبکه مورد نیاز است. شرکت ترازنت با سالها تجربه در زمینه نصب و پشتیبانی دوربینهای مداربسته، آماده ارائه خدمات نصب و پشتیبانی دوربین مدار بسته به تمامی شرکتها است. انتشار فیلم دوربین مداربسته محل شرکت کافی بود تا واکنشها به این حادثه آغاز شود. انتشار این فیلم موجی از اعتراضات مردم را نسبتبه نبود امنیت در پی داشت، اما چند روز بعد سارقان دستگیر شدند و درحالحاضر در زندان به سر میبرند. در این فیلم سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت در شلوغی اتوبان با تهدید اسلحه قصد سرقت از سرنشینان خودرو پژو ۲۰۶ را داشتند. شرکت الکامپ با بیش از ۱۷ سال تجربه در صنعت سیستم های امنیتی،حفاظتی و دوربین مدار بسته بوده و همچنین دارای تمامی مجوزهای لازم در این حوزه و دارای تقدیر نامه های فراوان از سوی اتحادیه صنف تولید کنندگان و تعمیرکاران الکترونیکی و حفاظتی تهران میباشد.

در نقل و انتقلات عمومی از دوربین مداربسته برای جلوگیری از حوادثی که ممکن است در اثر خارج از دید بودن محل صورت سایت hikvision-pro-cctv بگیرد استفاده میشود. اینکه چگونه تصاویر با حداقل کابل ارتباطی و با بالاترین کیفیت ممکن به مرکز نظارتی منتقل شود تنها از سیستمهای تحت بستر شبکه بر میآید. با توجه به اینکه دوربین مداربسته صنعتی دارای قابلیت استفاده از لنز خارجی هستند میتوانند در شرایط مختلف دقیق تر عمل بکنند و اکثرا در شرایطی از دوربین مداربسته صنعتی استفاده میشود که نیاز به تصویر برداری خیلی دقیق و زوم کردن و … چنانچه نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره بیشتری داشته باشید می توانید با مرکز دوربین مداربسته ایران تماس حاصل نمایید. تنظیمات سیستم دوربین مداربسته خود را بررسی کنید. این وسیله به شما کمک میکند که وقتی مثلا در کارخانه یا محل کسب خود نصب کرده اید و آنجا حضور ندارید توسط موبایل خود تصاویر را تماشا کنید و مطلع گردید آنجا چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است . امروزه این شرکت برای کمپانیهای معروفی مانند Honeywell تعدادی از انواع دوربین مدار بسته طراحی و تولید کرده است.

از سوی دیگر محیطهای گازی در صنایع مادر بسیار متفاوت میباشند و به اصطلاح دارای کلاسهای گازی متفاوت میباشیم لذا بر این اساس درجه ضدانفجار بودن تجهیزات نیز متفاوت و هرچه محیط گازی فرارتر میبایست از تجهیزات با درجه حفاظتی بالاتر استفاده نمود. علاوه بر آن که دوربینهای مداربسته از این برندها قابل اطمینان هستند دارای کیفیت عالی نیز میباشند. امروزه به طور کلی دوربین ها از تکنولوژی تحت شبکه و یا آنالوگ HD برخوردار هستند که نوع آنالوگ محدود بوده و کیفیتی متوسط ارائه میدهد و در مقابل نوع تحت شبکه از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و قابلیت های سخت افزاری و نرم افزاری بالایی دارند. علت امنیت کمتر این نوع دوربینها این است که فیدها به صورت فیزیکی قابلیت رهگیری دارند و با سرقت دستگاهها یا نوارهای ضبط میتوان به اطلاعات آن دست یافت. کاهش کابل کشی، بالاترین کیفیت تصویر و قابلیت های بزرگنمایی از مزایای دوربین IP هستند. به یاد داشته باشید که اطلاعات ضروری به همراه جزئیات مشکلی که دوربین مداربسته شما با آن مواجه شده است را عنوان کنید.

شکل ظاهری دوربین مدار بسته بولت به صورت استوانهای و مخروطی است. فروشگاه اینترنتی پاساک ارائه دهنده کلیه خدمات بازرگانی (خرید و فروش و واردات) و همچنین خدمات طراحی و نصب و اجرا و همچنین پشتیبانی انواع دوربین امنیتی و حفاظتی از دوربین IP گرفته تا دوربین آنالوگ و از دوربین بولت گرفته تا اسپید دام، برای کلیه ادارات، سازمان ها، ارگان ها و شرکت های دولتی و خصوصی میباشد. این نوع دوربین های مداربسته جدیدتر از دوربین های مداربسته دام و بولت هستند و از نظر ظاهری به نظر خیلی از افراد متفاوت تر و زیباتر به نظر می رسند. از این نوع دوربین مداربسته برای محیطهایی استفاده میشود که قرار است فاصله طولانی تحت پوشش باشد. نرم افزار داخلی دوربین یکی دیگر از عوامل در هزینه یک سیستم امنیتی است. یکی دیگر از موارد مهم مربوط به لنز درجه یا زاویه دید میباشد. حفظ امنیت در تمامی مراکز از درجه اهمیت بالایی برخوردار است، این امنیت زمانی از درجه اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد که بخواهیم امنیت یک مجموعه شبکه یا اتاق سرور را تامین کنیم. به عنوان مثال اگر شما در یک اتاق کوچک نیاز به نصب دوربین دارید، استفاده از دوربین مداربسته دارای لنز متغیر خودکار پیشنهاد نمی شود.

ماموران پلیس با حضور در محل سرقت تحقیقات خود را آغاز کردند، اما متوجه شدند که سرنخی از محل سرقت به کشف این پرونده کمک نمیکند، بههمین دلیل تحقیقات خود را روی کارتهای بانکی سرقتشده مرد جوان متمرکز کردند. در صورتی که تصویر دوربینی در روز سیاه باشد باید کابلکشی و برق دوربین و در نهایت خود دوربین تست شود. در اینجا، چند مزیت زمانی که شما دوربین مداربسته خود را دارید، فهرست کردهایم. پس وجود انواع دوربین مدار بسته علاوه بر طی مدت زمان کوتاه برای تشخیص سارقان، موجب از بین رفتن حدس و گمان های مخرب نیز خواهد شد که شاید با ادامه این فرضیات ضررهای مختلف از جمله هتک حرمت نیز مرتفع شود. دوربین های امنیتی و نظارتی که تحت عنوان سیستم نظارت تصویری از آن ها یاد می شود و به نام دوربین های مدار بسته نیز شناخته شده اند، قابلیت ثبت اطلاعات تصویری و صوتی را در مکان های مختلف دارند و سبب بهبود امنیت در محل نصب شده می گردند.

در این فیلم سارقان سد راه خودرو زن جوان شده و پساز پیاده کردن او از خودرو با تهدید سلاح گوشوارههای او را از گوشش خارج و همچنین گردنبند و النگوهایش را سرقت کردند. این نوع از دوربینهای مدار بسته قابلیت چرخش 360 درجهای را دارا هستند. نقاط قوت دوربین مداربسته اکسیس ( قابلیت دسترسی به سیستم از راه دور ، کیفیت بالای تصاویر در شب ، رمزگذاری ویدیویی قوی ، سازگاری و امکان اتصال به شبکههای متنوع IP ، استفاده از فناوری zip stream برای نخستین بار ) می باشد. در کاربردهایی که نیاز به مشاهده مسافت طولانی است بسیار مناسب هستند .این نوع دوربین ها معمولا در محفظه هایی قرار می گیرند و استاندارهای محافظت در برابر آب و خاک را دارند و بسته به نیاز شما دارای لنز ثابت یا متغیر هستند.این نوع دوربین های مداربسته به علت شکل سیلندری شان اینگونه نام گذاری شده اند .کاملا قابل دید و تشخیص هستند و یک عامل بازدارنده از سرقت محسوب خواهند شد ،اما در عین حال احتمال دزدید شدن یا آسیب دیدنشان هم بیشتر خواهد بود ; زاویه دید آن ها ثابت است بنابراین برای کنترل این ویژگی معمولا دوربین ها را به صورت ضربدری قرار می دهند تا دوربین ها یکدیگر را پشتیبانی کنند.